Wakacje w górach czy nad morzem?

Dawno dawno temu, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami żyła sobie mała dziewczynka. Codziennie ubierała się w czerwoną sukienkę i szła do szkoły. Pewnego razu przyszła do mamy i zapytała, czy nie mogliby jechać całą rodziną  do Rewalu na wakacje. Kobieta spojrzała na nią i zdziwiła się, bo wiedziała, że noclegi nad morzem są bardzo drogie i nie stać ich na urlop.

– Ależ nie! – Wykrzyknęła dziewczynka, jakby czytała w myślach mamy- Pokoje nad morzem są tanie! Możesz to sprawdzić wchodząc na stronę z ofertami wczasowymi i wpisując „Noclegi Rewal”, albo „Pokoje Rewal”.

– Faktycznie. – Odpowiedziała mama, zostawiając na gazie garnek z zupą cebulową, którą gotowała całą sobotę.

W wakacje rodzina Kowalskich zamieszkała na dwa tygodnie w jednym z pokojów ślicznej willi, należącej do sympatycznych gospodarzy, którzy odnaleźli wspólne zainteresowania z rodziną Kowalskich. Okazało się, że obydwaj ojcowie uwielbiają grać w szachy, a mamy przepadają za robótkami na drutach. Codziennie zasiadali przed willą i rozmawiali o swoich pasjach, podczas gdy córki bawiły się wspólnie w ogrodzie. Gospodarze pokazali również turystom najlepsze atrakcje regionu. Świetnym sposobem na wypoczynek jest jazda konna w okolicznych stadninach oraz gra w siatkówkę na plaży. Szczególni amatorzy golfa mogą grać na pobliskich polach, stworzonych specjalnie do rozgrywek. Zawsze można się wybrać na ekscytujący koncert lub wystawę do muzeum, a także odwiedzić okoliczne smażalnie ryb.

O tak, ryby są specjalnością tego regionu. Nigdy nie brakuje śledzi, sandaczy i fląder, które podawane są w tradycyjny sposób. Ryby są podawane w różnorakich wersjach – można kupić smażone, albo pieczone, lub w formie tatara. Rodzina Kowalskich przekonała się, że niektóre smażalnie proponują wiele gatunków ryb, podanych w licznych formach. Na sam koniec odwiedzili taras widokowy, z którego roztaczał się zapierający dech w piersiach widok oraz latarnie morską w Niechorzu. Wracając do domu wspólnie uznali, że były to ich najlepsze wakacje w życiu i przyjadą tu za rok. Przecież Rewal nie jest tak daleko!

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *