Wakacje nad morzem – warto czy nie?

Rewal jest dawną wioską rybaków, leżącą nad Bałtykiem. Wznosi się na klifowym wysokim wybrzeżu. Dumą miasteczka jest interesujący, miedziany ołtarz w nowo zbudowanym kościele katolickim. W Rewalu znajdują się liczne domy gościnne, hoteliki i pensjonaty. Niedawno powstały, gdyż Rewal dopiero ostatnio zainwestował wiele funduszy w ogromną rozbudowę turystyki. Nie jest dużym miastem, aczkolwiek uznano go za jedno z większych nadbałtyckich kurortów. Zabudowa miejscowości jest dość niska i w związku z tym okolica sprawia wrażenie przytulnej i gościnnej, a także otwartej na nowe rzesze turystów z zasobnymi portfelami.

Wrażenie to podwaja liczna roślinność, estetycznie przycięte trawniki i wiele gustownie urządzonych kawiarenek, gdzie podróżnicy mogą usiąść i w spokoju wypić kawę. Większość wczasowiczów jest zachwyconych urokiem Rewala i jego doskonale utrzymaną architekturą. Spacerowicze, lubiący długie spacery, zapewniające spokojne noclegi nad morzem, z pewnością spotkają na swojej drodze rybaków, którzy poświęcają się swojej pracy. Kiedy połów jest udany chętnie i z uśmiechem ustawią się do pamiątkowego zdjęcia. Jednak gdy ryby nie biorą, pytanie o cokolwiek może zaprocentować złowrogim mruknięciem w przestrzeń. Amatorzy świeżych rybek mogą kupić je bezpośrednio od rybaków, przy tym podglądając ich przy pracy. Ich malownicze kutry zawsze wzbudzają zachwyt turystów.

Wygodniccy wczasowicze mają do wyboru zarówno ekskluzywne hotele, jak i nieco mniej wystawne pensjonaty. W każdym z nich znajduje się fachowa obsługa i doskonałe warunki do odpoczynku. Luksusowe pokoje nad morzem przeważnie dysponują wygodnymi łóżkami. Mniej wymagający turyści noclegi nad morzem mogą spędzić w pokojach z kwater prywatnych, lub na polach namiotowych. Podobno hasła „Noclegi Rewal” i „Pokoje Rewal” są najlepsze, by wybrać najodpowiedniejsze lokum dla naszych gustów i kieszeni. Romantyczni turyści powinni wejść na przykład wieczorem, na taras widokowy, z którego każdy może zachwycać się pięknem Bałtyku i okolicznych terenów.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *