Pomysł na ciekawe wakacje

Większość społeczeństwa polskiego uwielbia spędzać wakacje nad polskim morzem. Z tego powodu już w okolicach marca najlepsze pokoje nad morzem są zarezerwowane. Wszystkie kurorty przeżywają oblężenie, kiedy tłumy obozowiczów, uczestników kolonii i warsztatów wakacyjnych wyjadą na wakacje. Jeśli do tego dojdą ludzie wyjeżdżający indywidualnie, często nie ma gdzie usiąść w okolicznych knajpach, restauracjach i barach.

W Gdańsku turyści tłumnie odwiedzają większość zabytków – chodzą na rynek, oglądają posąg Neptuna i zasiadają w kawiarniach, by wypić kawę, spoglądając na gołębie, które chodzą po ulicy wyczekując okruszków chleba, rzucanych w ich stronę. Podróżników z całej Polski przyciąga do Gdańska główna miejska impreza o charakterze kulturalnym  i handlowym– Jarmark Dominikański, na którym możemy kupić wiele mniej lub bardziej potrzebnych różności. Turystom podoba się również Westerplatte oraz  pomnik Trzech Krzyży. Jeśli chcemy można wynająć odpowiedniego przewodnika, który ciekawie opowie o historii i kulturze Gdańska.

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się pobliska Gdynia. Do najciekawszych miejsc należy bulwar nadmorski, gdyńskie akwarium dotyczące oceanografii i Muzeum Marynarki Wojennej, gromadzące zbiory związane z marynarką wojenną Polski. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści cenią sobie również Teatr Muzyczny, położony nieopodal portu.

Wielu turystów zatrzymuje się jednak nie w Gdyni, a w uroczym Sopocie. Miejscowość posiada wspaniałą plażę i długie molo. Ludzi zachwyca architektura tego miasta, składająca się w znacznej ilości na dobrze utrzymane wille, a ostatnio także nowoczesne budynki. Także tutaj można zarezerwować noclegi nad morzem, choć rzadko kiedy właściciele domostw ogłaszają się w Internecie.

W reklamach internetowych przoduje gmina Rewal, położona na zachodzie Polski. Możemy znaleźć idealne lokum na wakacje, wyszukując słowa „Pokoje Rewal”, czy też „Noclegi Rewal”. Jest to miejscowość niezbyt duża, lecz dzieje się tu wiele imprez kulturalnych i każdy sobie może pozwolić na wynajęcie pokoju, ponieważ ceny nie nadwerężają kieszeni.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *