Ciekawe i wyjątkowe wakacje – różne pomysły

Rewal jest uroczą, małą miejscowością położoną nad Bałtykiem. Jednak nie każdy turysta chce jedynie leżeć nad wodą i spoglądać na fale rozbijające się o brzeg. Cóż może robić, kiedy nie wystarcza mu przechadzka głównym deptakiem do sklepu i z powrotem? Rewal proponuje mnóstwo innych możliwości. Jedną z wielu atrakcji są koncerty, odbywające się co jakiś czas w amfiteatrze. Często przyjeżdżają tu także grupy kabaretowe, czy polskie gwiazdy muzyki rozrywkowej. Na wakacjach codziennie zdarza się coś interesującego w rewalskim amfiteatrze. Tłumy podróżników oczekują na dzień, w którym rozstrzygnie się, która z pięknych kobiet zostanie Miss Bałtyku.

Fascynującą rozrywką głównie dla dziecięcej części turystów jest przejażdżka stylizowaną ciuchcią, kursującą z Gryfic do Pogorzelicy. Oczywiście nie omija Rewalu. Uroczy pociąg działa jedynie w okresie letnim, gdyż przez pozostałą część roku stoi w muzeum. Bardziej wymagającym turystom warto polecić loty samolotem, startującym z lotniska w okolicach Niechorza. Cena nie jest wygórowana, a warto zobaczyć tą interesujące okolice z lotu ptaka.

Będąc na terenach pobliskiego Pobierowa i Pustkowa warto ujrzeć na własne oczy lasy sosnowe, które zachęcają przyjezdnych do szukania kwatery. Noclegi nad morzem w tej okolicy nie są drogie, ale ich standard jest dość wysoki.  Trzęsacz, kąpielisko morskie, położone blisko Rewalu słynie z  ruin kościoła, z którego pozostały tylko fragmenty ściany południowej. Wśród amatorów paralotniarstwa tereny Trzęsacza są znane jako bardzo dobre miejsce do uprawiania tego sportu.

Niedaleko od Rewalu leży także słynny Woliński Park Narodowy, założony w 1960 roku, by chronić wyspę Wolin i jej ekosystem. Warto zobaczyć również Rezerwat żubrów, mieszczący się na terenie parku.

Jestem zdania, że warto zarezerwować pokoje nad morzem. Jeszcze niedawno sprawdzałam ilość kwater pod hasłami „Pokoje Rewal” tudzież „Noclegi Rewal” i niewiele pozostało, więc trzeba się tam wybrać, bo tak wielu ludzi nie może się mylić.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *